Free cookie consent management tool by TermsFeed Update cookies preferences Západní Tatry a Roháče, turistické trasy a ubytování • Tatra Adventures
Načítání...

Objevte Vysoké Tatry Nízké Tatry Malou Fatru Velkou Fatru Slovenský ráj Ostatní oblasti

Prozkoumejte túry, přírodní i kulturní zajímavosti a ubytování v Západních Tatrách a Roháčích

Západní Tatry a Roháče

Kdo by někdy neslyšel o Roháčích – srdci Západních Tater? Povídá se o nich, že tu najdete náročné hřebenové túry zajištěné řetězy, kde vás čeká pravé vysokohorské dobrodružství. To je pravda, i když všechny túry nejsou tak krkolomné.

Západní Tatry jsou v průměru o několik set metrů nižší než známější Vysoké Tatry, ale z turistického hlediska jsou možná ještě zajímavější. Najdete tu mnohem více přístupných vrcholů, které jsou navíc spojeny hřebenovými cestami. Některé výstupy se přitom obtížností hravě vyrovnají vysokotatranským.

Nejnavštěvovanější částí Západních Tater je oblast zvaná Roháče. Právě v Roháčích najdete nejpopulárnější vrcholy a túry, včetně proslulých a náročných, řetězy zajištěných, výstupů na Ostrý Roháč, Baníkov, nebo Tri kopy. Ty jsou vhodné spíš pro zkušenější turisty. Pokud se na takový výstup necítíte, můžete se vydat na méně náročné, ale přes to velmi krásné túry – například okruh okolo Roháčských ples, na jejichž hladině se zrcadlí okolní vrcholky, by byla velká škoda vynechat. Na druhé straně hlavního hřebene pak leží mohutný vrchol Baranec, kde žádné řetězy nenajdete a výhled si užijete fantastický.

Těsně za hranicí Roháčů leží Sivý vrch, k jehož vrcholu se dostanete poměrně nenáročnou túrou přes hotové skalní město zvané Radové skaly.

Nejvyšší vrchol Západních Tater je Bystrá (2 248 m). Ta leží stranou od Roháčů, a tak tu potkáte mnohem méně lidí. Ani tady nenarazíte na žádné těžké úseky s řetězy.

Pobyty v Západních Tatrách a Roháčích

zobrazit vše

Túry v Západních Tatrách a Roháčích

zobrazit vše

Ubytování v Západních Tatrách a Roháčíchubytování na Booking.com

Nahoru