Free cookie consent management tool by TermsFeed Update cookies preferences Velká Fatra, turistické trasy a ubytování • Tatra Adventures
Načítání...

Objevte Vysoké Tatry Západní Tatry a Roháče Nízké Tatry Malou Fatru Slovenský ráj Ostatní oblasti

Prozkoumejte túry, přírodní i kulturní zajímavosti a ubytování ve Velké Fatře

Velká Fatra

Pro své dlouhé doliny, hluboké lesy, rozlehlé travnaté hřebeny a možnost přespání na několika vyhrazených místech ve volné přírodě nebo v salaši je Velká Fatra rájem romantiků a dobrodruhů.

Velká Fatra si stále uchovává velkou dávku nedostupnosti a jakýsi závoj tajemnosti. Není sice nejvyšší, ale v okolí se nerozvinula žádná velká střediska a mnoho míst je poměrně odlehlých. Až na několik oblíbených oblastí tak na hřebenech nepotkáte tolik lidí, jako třeba v Malé Fatře nebo Tatrách. Také tu existuje pár míst, kde můžete v srdci přírody přenocovat jen tak pod širákem nebo v některé ze salaší, které jsou po Velké Fatře roztroušeny.

Největší výzvou je samozřejmě hřebenovka – třídenní přechod hřebene Velké Fatry s množstvím alternativ.

Mezi oblíbené vrcholy patří samozřejmě Ostredok (1 596 m), nejvyšší vrch Velké Fatry a nedaleká Krížna (1 574 m). Nezaměnitelný je mohutný vrchol Ploská (1 532 m), který je díky své mohutnosti dobře rozeznatelný i z velké dálky. Naproti Ploské se tyčí Borišov (1 510 m), pod kterým stojí útulná chata pod Borišovom (info). Na chatu se nedá vyjet autem a tak jsou zásoby dopravovány lidskou silou.

Dalším vrcholem s pěkným výhledem je méně frekventovaný Rakytov (1 567 m) a pokud si chcete od lidí opravdu odpočinout vydejte se na Lysec (1 381 m) nebo Šíp (1 170 m). Krásný výstup vede také okolo jeskyně Mažarná na vrcholy Tlstá (1 373 m) a Ostrá (1 247 m).

Vynikajícím vyhlídkovým místem je Velký Choč (1 608 m), který do Velké Fatry sice nepatří, ale pro jeho bezprostřední blízkost jsme ho na tuto stránku zařadili a výstup můžeme jen doporučit.

Pobyty ve Velké Fatře

zobrazit vše

Túry ve Velké Fatře

zobrazit vše

Ubytování ve Velké Fatřeubytování na Booking.com

Nahoru