Free cookie consent management tool by TermsFeed Update cookies preferences Vysoké Tatry, turistické trasy a ubytování
Načítání...

Objevte Západní Tatry a Roháče Nízké Tatry Malou Fatru Velkou Fatru Slovenský ráj Ostatní oblasti

Prozkoumejte túry, přírodní i kulturní zajímavosti a ubytování ve Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry jsou jediným slovenským pohořím alpského charakteru a lákají zejména příznivce vysokohorské turistiky a horolezectví. Najdete tu 26 vrcholů převyšujících 2 500 metrů a velké množství dalších, přesahujících hranici 2 000 metrů.

Ve Vysokých Tatrách můžete vystoupit na na osm vrcholů – Kriváň, Predné Solisko, Koprovský štít, Rysy, Východná Vysoká, Slavkovský štít, Velká Svišťovka a Jahňací štít.

Nejvyšší vrchol Vysokých Tater – Gerlachovský štít (2 655 m), stejně jako Lomnický štít, Ladový štít, Satan, Vysoká a mnohé další, jsou dostupné pouze s horským vůdcem.

Možnosti vysokohorské turistiky rozšiřují výstupy do sedel, které mnohdy nebývají o nic jednoduší než výstupy na samotné vrcholy. Mezi nejoblíbenější a nejnáročnější můžeme zařadit výstup Malou Studenou dolinou okolo Téryho chaty přes kramle a řetězy do Priečneho sedla, nebo Velkou Studenou dolinou do sedla Prielom. Krásné vzpomínky ve vás jistě zanechá i túra na Bystrou lávku, spojující Mlýnickou a Furkotskou dolinu nad Štrbským plesem.

Pobyty ve Vysokých Tatrách

zobrazit vše

Túry ve Vysokých Tatrách

zobrazit vše

Ubytování ve Vysokých Tatráchubytování na Booking.com

Nahoru