Free cookie consent management tool by TermsFeed Update cookies preferences Chata pod Rysmi | Tatra Adventures
Načítání...

Chata pod Rysmi

Vysoké Tatry

  • 07:00
  • 21 km
  • 1250 m
  • Ano
  • 07:00
  • 21 km
  • 1250 m
  • Ano

Chata pod Rysmi je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších horských chat ve Vysokých Tatrách. Nachází se ve výšce 2250 metrů nad mořem a je nejvýše položenou turistickou chatou na Slovensku.

Číst dál

Chata pod Rysmi je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších horských chat ve Vysokých Tatrách. Nachází se ve výšce 2250 metrů nad mořem a je nejvýše položenou turistickou chatou na Slovensku.


Výstup na chatu pod Rysmi

Nejkratší cesta na chatu pod Rysmi vede ze Štrbského Plesa po červeně značené Tatranské magistrále. Asi po hodině a půl relativně nenáročné chůze vás magistrála dovede k malebnému Popradskému plesu, které je dobrým místem pro odpočinek před další cestou.

Pokračujte po modré značce na rozcestí Nad Žabím potokom, kde odbočíte vpravo na červeně značenou stezku. Po chvíli začne stezka prudce stoupat serpentinami k Velkému Žabímu plesu, kde se na okamžik narovná a vy si tak můžete vychutnat výhled na okolní štíty a nabrat síly před další etapou prudkého stoupání.

Řetězy k chatě pod Rysmi

Nad Žabím plesem vás také čeká nejnáročnější úsek celé trasy – řetězy zajištěný, kramlemi a stupačkami osazený traverz skalní římsou. Průchod zajištěným úsekem není až tak obtížný, a tak řetězy přijdou vhod hlavně při špatném počasí. Přes to je ale potřeba dbát zvýšené opatrnosti a počítat zde s možným zdržením ve frekventované dny. Následuje několik strmých serpentin a už nad sebou vidíte chatu pod Rysmi.

Výstup na chatu pod Rysmi a je nejen fyzickou, ale i psychickou zkouškou. Zážitek z výstupu a nádherné výhledy představují nezapomenutelné momenty, které zdůrazňují krásu a divokost Vysokých Tater. Pro ty, kteří mají rádi horskou turistiku a hledají výzvy, je návštěva chaty pod Rysmi túrou, která kombinuje dobrodružství s neopakovatelnými výhledy na jedny z nejkrásnějších koutů Slovenska.

Info o chatě na: www.chatapodrysmi.com

Užitečné info

Vlakem

Jeďte vlakem do Štrby, odtud zubačkou až na Štrbské Pleso.

Vyhledat spojení

Autem

Pokud pojedete autem, zaparkujte na některém z placených parkovišť ve Štrbském Plese.

Zobrazit na mapě

Štrbské Pleso cervena rázcestie Pred Heliosom (0:10) cervena odbočka Pri Heliose (0:15) cervena Trigan (0:45) cervena rázcestie Nad Popradským modra plesom (1:30) cervena rázcestie Nad Žabím potokom (2:00) cervena chata pod Rysmi (4:00) -> a zpět (7:00)

Štrbské Pleso, pramen mezi rozcestím Trigan a Nad Popradským plesom, chata pri Popradskom plese, pramen před rozcestím Nad Žabím potokom, chata pod Rysy

0 komentářů

Túry ve Vysokých Tatrách

zobrazit vše
Nahoru