Project Description

Říká se, že výstup na Slavkovský štít je dlouhý a náročný. Pravda, musíte překonat převýšení téměř 1 500 metrů, není si kde doplnit vodu a není tu ani žádná chata, kde byste si odpočinuli. Už se ale tolik nemluví o tom, jaký překrásný výhled tu na vás čeká, ani o tom, že je tu mnohem, mnohem méně lidí, než na populárnějších tatranských vrcholech. Výstup navíc není technicky nijak náročný.

Výstup na Slavkovský štít

Od nádraží se vydejte po modré značce, která vás provede Starým Smokovcem ke stanici pozemní lanovky na Hrebienok a dále za Smokovec na rozlehlá prostranství, kde před větrnou kalamitou v roce 2004 býval les. Asi 300 metrů za stanicí lanovky odbočíte vlevo a zpočátku budete jen pozvolna nabírat výškové metry. Později projdete několika serpentinami a ocitnete se na Tatranské magistrále na rozcestí rázcestie pod Slavkovským štítom (1 357 m).

Stále sledujíc modrou značku překročíte magistrálu a budete sledovat úzkou pěšinu zvolna stoupající lesem, až les přejde v kosodřevinu a dojdete na Slavkovskou vyhlídku (1 550 m) zvanou též Maxmiliánka. Vyhlídka je opatřena informační tabulí s popisky okol