Chata pod Klačianskou Magurou, místními zvaná jednoduše Magura, stojí na jižním svahu zalesněného vrcholu Klačianská magura asi hodinu a čtvrt chůze po zelené značce z vrcholu Suchý. Svou polohou je možnou alternativou ke známější chatě pod Suchým při nástupu na hřebenovku.

Chata je otevřena

Celoročně

 Kontakt

Tel: +421 907 338 871, + 421 905 766 650
Web: www.klacianskamagura.sk
Email: miriam@tipnet.sk

 Cena ubytování

  • od 6€/noc

Chata pod Klačianskou Magurou

Díky své poloze mimo nejvyhledávanějších malofatranských tras je Chata pod Klačianskou Magurou navštěvována zejména místními z nedalekého Martina, Vrútok a okolních obcí, kteří si sem často odpoledne nebo o víkendu jen tak zaskočí.

Z laviček před chatou je krásný výhled na Lúčanskou Malou Fatru, Velkou Fatru a Turčianskou kotlinu. Na tu je nejhezčí pohled v noci, když se rozsvítí všechna města a vesnice.

Na chatu se nejsnáze dostanete po zelené značce z obce Turčianské Klačany a výstup netrvá déle než dvě hodiny. Turčianské Klačany jsou dostupné autobusem MHD č. 27 z vlakové stanice Vrútky.

Magura nabízí ubytování ve větších i menších pokojích o celkové kapacitě 38 lůžek. Dalších sedm osob se vejde do „spacákovny“ – pokoje s matracemi na zemích. Nechybí ani jídelna a bar.

Kudy na chatu pod Klačianskou Magurou

Z obce Turčianské Klačany po zelené značce (2:00)

Kam dál?

  • Na vrchol Suchý po zelené značce (1:30)
  • Na vrchol Suchý po zelené značce (1:30) a dál po hřebeni po červené na Malý Kriváň (3:00) – viz. túra výstup na Malý Kriváň
  • Na vrchol Suchý po zelené značce (1:30) a sestup po červené na chatu pod Suchým (2:30) a do Strečna (4:30)

Cena ubytování a stravování

  • Nocleh: 12€/os
  • Ve vlastním spacáku na zemi: 6€
  • Snídaně: 3€
Otázky? Tipy? Připomínky? Napište je do komentáře!

Další horské chaty v Malé Fatře