Project Description

Populární túra na nejvyšší vrchol Malé Fatry – Velký Kriváň. Podél lanovky vystoupáte na hřeben a rozhlédnete se z Kriváně a sousedního Chlebu. Po hřebeni s Velkým Rozsutcem před očima doputujete na Poludňový grúň a přes chatu na Grúni sestoupíte zpět do Vrátné.

Snilovské sedlo

Vykročte po zelené značce z rozcestí chata Vrátna (750 m), zleva obejděte budovu lanovky a začněte stoupat průsekem pod lanovkou, kde se napojíte na širší cestu vedoucí napříč svahem do lesa vpravo. Serpentinami vystoupáte až k místu, kde cesta znovu prochází pod lanovkou a odbočíte na pěšinu vpravo. Ta vede víceméně souběžně s lanovkou a dovede vás až k její horní stanici, odkud je to už jen kousek do Snilovského sedla (1 524 m).

Výstup na Velký Kriváň

V sedle se dejte vpravo po červené značce a pozvolna vystoupáte až na rozcestí hrana Velkého Kriváňa (1 650 m), kde odbočíte vlevo a překonáte zbývající výškové metry na Velký Kriváň (1 709 m). Z vrcholu uvidíte skoro vše, co vás může napadnout – Malý Kriváň, Chleb a chatu pod Chlebom vpravo od něho, Stoh, Malý Rozsutec, Vel